czwartek, 28 maja 2015

'Boże Narodzenie'

Coraz gorsze 'Święto',  ale nie 'Lasu"..nie dość, że sama komercja wtedy tylko wokół, to jeszcze szabrownicy ścinają 50 letnie dorodne jodły

tylko po to by zabrać ładny, gęsty czubek
 niech się nim udławią..zwłaszcza ośćmi z karpia...

Mahonia pospolita - jadalne owoce potem
Kompot-z-mahonii
Gdyby ktoś chciał kupić jest parę sadzonek do sprzedania
ogloszenie/mahonia-sadzonki 

2 komentarze:

Maria z Pogórza Przemyskiego pisze...

Ano właśnie, nigdy nie wykorzystywałam owoców mahonii, ptaki się z nimi rozprawiały albo opadały po jakimś czasie; a czasami jest ich rzeczywiście bardzo dużo; teraz będę zbierać płatki róży cukrowej, bo zaczyna się sezon, na marmoladę różaną do pączków; płatki są także bardzo dobrym dodatkiem do nalewki z lipy, wiem, bo smakowałam ostatnio, pyszna; ponieważ lipa kwitnie później, przesypuję je cukrem w słoiku, trochę ugniatam, a potem dodaję, można też w ten sposób dodać jeszcze płatki jaśminu, taka wiosenna, aromatyczna nalewka; od lat nie mam żywej choinki, tylko plastikowego "chochoła", czasami jakaś gałązka jedliny na zapach; co masz na obiektywie czarnego? myślałam, że to jakieś stworzenie:-) pozdrawiam.

Grey Wolf pisze...

Ja pierwszy raz będę zbierał owoce..róża też zdrowa..tu nikt o drzewa nie dba, rozjeżdżają traktorami. Mówią, że las rośnie po to żeby wycinać..nie wiem co to było na obiektywie, jakaś plamka ;)