czwartek, 21 maja 2015

Bircza - Droga gminna cz.3

Krótko...

List wysłany m.in. do Kancelarii Prezydenta:
"Dużo się mówiło w Kampanii Wyborczej o dobru pojedynczych obywateli.

Ja z drogą gminną męczę się już od ponad 10 lat, monituję Urząd Gminy, ale bez efektów. Zawsze są inne ważniejsze i pilniejsze sprawy. Powodzianie dostają natychmiast pomoc na remonty dróg. Na wzgórzu powódź nie występuje, pomimo to droga jest permanentnie zalana deszczówką, i nikogo to nie interesuje.
Gdyby mieszkał tu jakiś Radny bądź Wójt, to pewnie i asfalt by położyli.

Może ktoś dofinansuje Urząd Gminy Bircza, na Podkarpaciu, w kwocie 5 tysięcy złotych, na wykonanie rowu odwadniającego, i nawiezienie paru wywrotek kamienia na utwardzenie gliniastej nawierzchni?
Najgorszy błotnisty odcinek ma ok. 50 metrów długości. Wykonanie rowu koparką zajęłoby 1-2 dni, czyli 500-1000zł. Wywrotka z paru tonami kamienia to koszt ok. 500zł. Niestety gmina od lat nie ma na to funduszy, i chęci.
Czyli 5 tys. zł wystarczyłoby na rów i na 8 wywrotek, ok. 50 ton kamienia.

W załączeniu film pokazujący obecny stan drogi z Wiosny 2015, bez powodzi i burz."
https://www.youtube.com/watch?v=enuTvz1pDOc
Bircza - Atrakcja turystyczna - Droga Gminna 

ps. po przeczytaniu artykułu w 'Życiu Podkarpackim' z 20 maja 2015 o  braku kaplicy przedpogrzebowej w Birczy, należy w ogóle watpić w kompetencje nowego wójta i w jego troskę o mieszkańców.

https://www.zycie.pl/index/search-results/date-from:,date-to:,phrase:bircza,number:25,sort:1,page:0

A ciekawostka, w sąsiedniej gminie Fredropol, droga dobra kamienista, i niektórzy nie chcą lepszej..ASFALT!!! kładą na siłę :)..u mnie to marzenie ściętej głowy..
nie-bedzie-juz-takich-drog

3 komentarze:

Maria z Pogórza Przemyskiego pisze...

To nie tak, że na siłę, nie przesadzajmy; droga będzie służyć mieszkańcom, wygodnie podjadą pod dom, odwiozą dzieci do szkoły; jakże mogłabym protestować:-) tylko moja romantyczna wizja Pogórza lekko się rozwiała, te kamieniste drogi naprawdę miały swój niezaprzeczalny urok; pozdrawiam.

Grey Wolf pisze...

Wiem, wiem..chodzi tylko o to, że ja bym chciał chociaż taką kamienną tutaj..na glinie, nawet po małym deszczu, jeszcze mniej wygodnie. Ciężko podjechać nawet na niewielkie pochyłości i nierówności, ślizga się jak na łyżwach. Widocznie tam lepszy gospodarz, i dbają o mieszkańców. Nawet stronę internetową mają dużo lepszą i ładniejszą. I mają u siebie Kalwarię Pacławską, dolinę Wiaru..w Birczy oprócz lasów nic nie ma..a Urząd Gminy i Nadleśnictwo to 2 różne Państwa :)

Grey Wolf pisze...

Ja o asfalcie nawet nie marzę..chciałbym tylko normalnie przewieźć chociażby siano, taczką się tego nie da..